Prekių katalogas

Levandos

 • eor 8648-2-1

  Levandos atkeliavo iš Provanso – Dromo - Prancūzijos departamento šalies vakaruose, Ronos Alpių regione. 130 hektarų plote įsikūrusiame ūkyje, Albion plynaukštėje, aistringi ūkininkai puoselėja ir kultivuoja levandas. Šeimos verslas iš kartos į kartą perduodamas nuo 1905 m.

  Provansas – interjero ir maisto madas diktuojantis pietų Prancūzijos kraštas. Provansas įsimenamas dėl ryškios saulės, daugybės kvapų ir garsų, o aukštai kalnuose ir įkalnėse besidriekiantys levandų laukai daugelį atvykėlių tiesiog užburia. Neaprėpiamo ploto besidriekiantys violetinės spalvos levandų laukai ir nuolatinis gėlių aromatas sukuria šio krašto unikalumą.  Visame pasaulyje vertingiausiomis laikomos prancūziškos levandos. Provanso levandų savybes suformuoja ypatingas mikroklimatas: jūra, saulėtas dangus, žvarboki pavasariai, nedidelis kritulių kiekis, aukšti kalnai ir specifinė labai skurdi žemė – kalkakmeniai. Dėl šio klimato levandos pasižymi ypatingomis vaistinėmis savybėmis

  Levandos sodinamos rankomis. 1 hektaro užsodinimui reikalinga 13000 daigų.
  Levandų laukai Provanse žydi birželio-liepos m. Po pirmojo žydėjimo liepos pradžioje levandų puokštės specialiu pjūklu nupjaunamos. Nupjautos puokštės paliekamos laukuose išdžiūti 4-5 dienas. Tada surenkamos ir sandėliuojamos iki žiemos. Per šaltąjį sezoną jos išvalomos, kalibruojamos ir paruošiamos eksportui.


   

  Pagalvėlė su džiovintais Provanso levandų žiedais
  Populiari prekė    
  598 su PVM
  Levandų puokštė
   
  Levandų puokštė
  Kodas: L-001
  Likutis:: 20 vnt.
  699 su PVM