Prekių katalogas

Kaip pasigaminti sojų vaško žvakę su medine dagtimi ?©

Kaip pasigaminti sojų vaško žvakę su medine dagtimi ?©

Išsami instrukcija  + tips & tricks sukurti žvakę su medine dagtimi tobulai iš pirmo karto 

Pirmasis žingsnis yra vaško pasirinkimas. Turite įsitikinti, kad vaškas skirtas gaminti žvakes induose. Dauguma esame pripratę dirbti su 100% soju vašku ir neieškome alternatyvų. Turbūt dirbdami su soju vašku ne kartą pastebėjote, jog atsiranda tam tikrų problemų, kurias sudėtinga spręsti. Taip ypač aktualu pradedantiems žvakių gamintojams. Pirmasis iššūkis dirbant su sojų vašku yra kvapo išlaikymas. Sojų vaškas turi savybę “prakaituoti” (t.y. iš vaško išskirti aromatinį aliejų ir paskleisti jį mažais lašeliais ant vaško paviršiaus) jei panaudojate per didelį kiekį aromatinio aliejaus. Tuščios oro ertmės, šerkšnas ir dėmės ant stiklo – reiškiniai, kuriuos taip pat sunku kontroliuoti naudojant 100% sojų vašką.
Nors dėmės ant stiklo bei šerkšnas neįtakoja žvakės naudojimo ir degimo savybių, tačiau jos neatrodo labai gražiai ant stiklo.

Norint išvengti šių reiškinių atskleisime kelias gudrybes:
• Prieš pilant vašką išplaukite stiklines šiltu vandeniu
• Pašildykite indus šiltoje orkaitėje (38-43 C), kad sulėtintumėt vaško stingimą
• Pilkite vašką šiltoje kambario temperatūroje (21-24 C)

Šios rekomendacijos tikrai padės pasiekti geresnių rezultatų. Tačiau jei vis dėl to nenorite saves apsunkinti, labai rekomenduojame pabandyti Aurae sojų vašką drožlėmis su kokosu, skirtą gaminti žvakėms induose. Šis vaškas ne tik puikiai išlaiko kvapą, nesudaro smegduobių, nepalieka dėmių ant stiklo sienelių, bet ir sukuria lygų, matinį paviršių nereikalaudamas antro užpilimo. Be to, jis idealiai tinka spalvotų žvakių gamybai su BEKRO dažais. Plačiau su augalinių vaškų savybėmis galite susipažinti čia.
Pasirinkdami kvapą, visada atkreipkite dėmesį į jų paskirtį. Jie turi būti specialiai skirti žvakių gamybai.
Be to, įsitikinkite, kad jūsų pasirinktas kvapas kvepia! Jei norite pagaminti aukščiausios kokybės žvakę iš geriausių ingredientų, rekomenduojame naudoti  Aurae kvapus.
Pasirinkę išskirtinius, rinkos tendencijas atitinkančius, profesionalius aromatinius aliejus, sukursite kokybiškus produktus. Mūsų aromatiniai aliejai gana skalsūs, todėl priklausomai nuo norimo kvapo intensyvumo, jums pakaks 3-7% aromatinio aliejaus žvakės mišiniui. Tai padės užtikrinti stiprią kvapo sklaidą tiek jos degimo, tiek nedegimo metu. Ar kada teko įsigyti žvakę, kuri lentynoje kvepia nuostabiai, tačiau ją uždegus namie kvapas nebesijaučia ? Atsiranda nusivylimas… Su Aurae kvapais būkite tikri tiek dėl geros kvapo sklaidos tiek žvakei degant, tiek ne.

Išsirinkę vašką ir aromatinius aliejus, renkamės dagtį. Šį kartą gaminsime su medinėmis dagtimis, kurios pasižymi itin gera kvapo sklaida žvakės degimo metu.

Belieka pasirinkti indą, kuriame gaminsite. Renkantis indųs pats svarbiausias veiksnys yra saugumas. Indas turi būti saugus ir skirtas žvakių gamybai, kad žvakei degant neskiltų. Siūlytume pradėti nuo mažų 200 ml Aurae stiklinių, kurių aukštis 80 mm, skersmuo – 72 mm. Šios stiklinės turi itin platų spalvų pasirinkimą, kamštinius dangtelius ir netgi dėžutes jų supakavimui. Naudojant šias stiklines, rekomenduojama spragsinti medinė dagtis „Crackling Booster Wick .04“, dydis 12,7 mm/152.4mm.

 

Pradedam gaminti ! Mums reikės:

  • Aurae sojų vaškas 95% su kokosu, drožlėmis 150 g
  • 200 ml stiklinės
  • Aromatinio arba eterinio aliejaus – 5-6 g
  • Spragsinčios medinės dagties su laikikliu (Booster Wick .04“, dydis 12,7 mm/152.4mm). 
  • Šildymo indo su dvigubu dugnu arba dviejų indų (vienas reikalingas vaškui lidyti, o kitas skirtas vandeniui šildyti, kuriame tirptų indas su vašku)
  • Indo vaškui pilti
  • Termometro
  • Geros nuotaikos !

Gaminimo rekomendacijos :

• Pasiruoškite darbo vietą - uždenkite plotą, kuriame dirbsite. Taip apsaugosite paviršių nuo vaško išsiliejimo ar kitų netikėtų nesėkmių.
• Išplaukite stiklinę šiltu vandeniu ir ją nusasusinkite.
• Pasiruoškite medinę dagtį. Perkirpkite ją pusiau taip pasigamindami dvi dagtis. Įstatykite perkirptą dagtį į dagties laikiklį, užklijuokite ant dagties laikiklio apačios lipduką ir įstatykite paruoštą dagtį į stiklinės vidurį. Pilant vašką nereikės naudoti jokių kitų įrankių, norint išlaikyti dagtį vietoje.
• Pakaitinkite vašką iki 75°C, naudodami vaško lydymo indą, nukelkite nuo ugnies, leiskite vaškui atvėsti. Jeigu naudosite aromatinius ar eterinius aliejus, supilkite juos prieš pat išpilstymą į indus ir maišykite 2-3 minutes. Išpilstykite vašką į pašiltintus indus, vaškui pasiekus išpilstymo temperatūrą 55-65°C.
• Lėtai supilkite vaško ir aromatinių aliejų mišinį į savo indą. Nuo indo viršaus palikite apie 1 cm tarpą. 1 cm turėtų būti paliktas medinės dagties uždegimui.
• Visada rekomenduojame iš anksto pasiruošti tinkamo dydžio medines dagtis, jas pamatuoti ir tik tada dėti į indą. Taip išvengsite nelygių dagties koregavimų po žvakės pagaminimo. Kad medinė dagtis taisyklingai degtų, nepalikite jos aukštesnės nei 0,5 cm.
• Prieš uždegdami žvakę, leiskite jai pastovėti bent 24 val (idealiu atveju 48 val)

Pasigaminę šį nuostabų produktų ir išlaukę mažiausiai 24 val, turite visas teises juo didžiuotis. Atsisėskite, atsipalaiduokite ir mėgaukitės spragsinčia liepsna.

 Tekstams yra taikomi autorinių teisių apribojimai.
© 2021 MB “Gamtos dovanos “ draudžia bet kokį teksto ar jo dallies panaudojimą ir plagijavimą. Visi tekstai apsaugoti ir ginami pagal Lietuvos Respublikos autorių teisių ir gretutinių teisių įstatymą. Už neteisėtą teksto ar jo dalies panaudojimą, be išankstinio įspėjimo ginant administruojamas teises, elgiamasi įstatymų nustatyta tvarka.