D.U.K.
-
PREKĖS
Kas yra sojų vaškas?
Iš esmės, vaškas yra degi, kieta medžiaga, kuri, kaitinama aukštesnėje nei kambario temperatūroje, pereina į skystą būseną. Vaškas – tai žvakės varomoji galia, jos kuras. Uždegus žvakę, vaškas ištirpsta, jis dega ir garuoja, gamindamas šilumą ir skleisdamas šviesą.Kaip teisingai naudoti sojų vašką?
Dirbant su sojų vašku, svarbu laikytis visų gamintojo nurodytų rekomendacijų, taip pat vaško neperkaitinti ir naudoti jį pagal paskirtį.Kaip gaminamas sojų vaškas?
Sojų vaškas buvo išrastas tik 1996 m. Norint išgauti aliejų, sojų pupelių derlius surenkamas, išvalomas. Vėliau sojų pupelės išlukštenamos, suskaldomos ir susukamos į dribsnius. Iš šių dribsnių išgaunamas aliejus, kuris vėliaus yra hidrinamas. Proceso metu aliejuje esančios nesočiosios riebalų rūgštys virsta sočiosiomis. Tai keičia aliejaus lydymosi temperatūrą, todėl kambario temperatūroje vaškas sukietėja ir yra tinkamos konsistencijos žvakėms gaminti.Kaip gaunamas bičių vaškas?
Vašką gamina bičių darbininkių (daugiausia – jaunų) vaško liaukos, esančios vabzdžių papilvėje. Vyraujant tam tikroms sąlygoms, išskiria vaško pleiskanas. Šias nedideles, plonas vaško plokšteles bitės perduoda viena kitai ir taip po truputį ,,mezga“ svarbiausią savo buveinės ,,organą“ – korį.
Vaško gamyba priklauso nuo medunešio – kuo jis geresnis, tuo daugiau vaško pagaminama. Stipri bičių šeima per sezoną gali pagaminti 2–5 kg vaško.
Bitės išskiria visiškai baltą vašką, o siūdamos korius į jį įmaišo pikio ir žiedadulkių. Iš medaus į vašką įsigeria eteriniai aliejai ir dažomosios medžiagos, todėl vaškas įgauna medaus spalvą ir kvapą.Kas yra difuzorius?
Difuzorius dar kitaip vadinamas namų kvapu su lazdelėmis. Jo paskirtis – skleisti į aplinką naudingąsias eterinių ar aromatinių aliejų savybes, pripildant patalpą Jūsų mėgstamo aromato, kuris lemia Jūsų nuotaiką, jausmus ir fizinę savijautą.
Kokių priemonių reikia žvakių gamybai?
Gaminant žvakes, svarbiausias yra visų ingredientų suderinamumas. Pirmiausia reikėtų nuspręsti, kokias žvakes gaminsite: formose ar induose. Tuomet reikėtų išsirinkti juos. Tada reikėtų pritaikyti formoms ar indams tinkantį vašką, dagtį, dažus, eterinį ar aromatinį aliejų, atsižvelgiant į asmeninius poreikius. Vėliau pagamintas žvakes galima dekoruoti įvairiomis džiovintomis žolelėmis, gėlėmis, akmenėliais ar žėručiu.
Kam gali būti naudojami aromatiniai aliejai?
Aromatiniai aliejai naudojami žvakių, namų kvapų, „popuri“ ir smilkalų, švaros (valymo) produktų, muilo, kvepalų, kosmetikos gamybai. Tačiau jų naudojimo paskirtį nurodo IFRA dokumentas, todėl prieš pasirenkant kokiam produktui naudosite aromatinis aliejus, patikrinkite jų paskirtį ir leistiną kvapo koncentraciją produkte.Kokie aromatiniai aliejai yra kokybiškiausi?
Šiandien nebeužtenka tik paminėti, kad kokybiški aromatiniai aliejai yra tie, kurių sudėtyje nėra konservantų, parabenų, ftalatų. Visi aromatiniai aliejai privalo turėti šiuos dokumentus: saugos duomenų lapą (SDL), IFRA ir alergenų serifikatus. Aromatiniai aliejai turi atitikti griežtus reikalavimus, atsižvelgiant į jų poveikį žmogui ir aplinkai, todėl labai svarbu rinktis tą kvapų gamintoją, kuris dirba Žaliosios chemijos principu, minimizuodamas kvapų poveikį aplinkai ir apsaugodamas trapias gamtos ekosistemas. Kruopščiai atrinkdami molekules, šie gamintojai sukuria optimalų produktą, išlaikydami pusiausvyrą tarp saugumo, kvapo išpildymo ir jo kainos. ,,Aurae" asortimente atrinkti aromatiniai aliejai nuo 2010 m. gaminami tik iš biologiškai skaidomų ingredientų. Vertinant aromatinių aliejų kokybę, taip pat labai svarbu atsižvelgti į jų koncentraciją. Tai galite matyti gamintojų rekomendacijose ir kvapų IFRA dokumentuose, kiek kvapo reikia tam tikram produktui pasigaminti.Kas yra eteriniai aliejai?
"Eterinis aliejus yra sudėtingas augalo sukurtų lakių, aplinkos temperatūroje garuojančių aromatinių junginių mišinys, evoliuciškai ištobulintas per milijonus metų, padedantis augalui kovoje už būvį ir rūšies išlikimą.Kaip gaminami eteriniai aliejai?
Eterinis aliejus iš augalų yra išgaunamas distiliuojant juos vandeniu ar vandens garais, arba superkritinės CO2 ekstrakcijos metodu.
Kaip eteriniai aliejai patenka į organizmą?
Eteriniai aliejai į organizmą patenka dviem būdais: įkvepiant ir per odą. Eterinių aliejų molekulės yra tokios mažos, jog ištirpusios nosies gleivinėje greitai patenka į plaučius, tuomet į kraują ir vėliau išnešiojamos po visą kūną. Per odą (pėdų trinimo, kūno masažo, aromaterapinės vonios metu ir t. t.) patekęs eterinis aliejus apkeliauja visą organizmą ir atiduoda savo stiprinančias savybes.Kaip naudoti eterinius aliejus?
1) Eteriniai aliejai dažniausiai garinami aromatinėse lempose. Į vandenį lašinkite 3-5 lašus eterinio aliejaus, maišykite kelių rūšių aliejus arba naudokite mišinius garinimui. Svarbu, kad tokios lempos dugnas būtų kuo storesnis ir aukščiau nuo liepsnos. Tada lempoje aliejus nedegs ir garuos tolygiai, sukurdamas jaukią atmosferą.Jei neturite aromatinės lempos galite keletą lašelių eterinio aliejaus įlašinti į indą su džiovintomis gėlėmis, užlašinti ant servetėlės ir ją įdėti į spintą arba uždėti ant šilto radiatoriaus. Taip pat galima naudoti aromaterapinius akmenėlius. 2) Galima pasigaminti natūralius namų kvapus, įlašinti kelis lašus plaunant grindis, pasilepinti aromaterapinėmis voniomis, tam tikrus aliejus (pvz. levandų) užlašinti ant vidinės pagalvės pusės (1-2 lašelius) ramiam nakties miegui, masažui (skiedžiant su augaliniu aliejumi), pirtyse.Kaip pasigaminti levandų aliejų?
Levandų aliejus ruošiamas iš levandų lapų ir žiedų. Kuo daugiau susmulkintų levandų sudėkite į tamsaus stiklo indą ir iki pat viršaus jas užpilkite augaliniu nerafinuotu aliejumi (alyvuogių, linų sėmenų, makadamijų, migdolų), nepalikdami jokių oro tarpų. Žaliava gali būti šviežia arba džiovinta, tačiau būtinai sausa. Paruoštas indas paliekamas saulėje 21 d. ciklui, kas 7 dienas (arba, kai žaliava pakeičia spalvą į tamsiai rudą) pakeičiant inde esančią žaliavą nauja ir užpilant nerafinuotu aliejumi iki pat indo viršaus. Po 3 savaičių indo turinys nukošiamas, o gautas aliejus supilamas į tamsaus stiklo butelį ir laikomas tamsioje, vėsioje vietoje. Toks aliejus (fitolis) galios kelis mėnesius. Jį galite naudoti masažams, įtrinimams, vietoje kremo ar plaukų kaukių.Kuo skiriasi eteriniai nuo aromatinių aliejų?
Eteriniai aliejai yra natūralūs, dažnai kvapnūs, labai koncentruoti augaliniai ekstraktai. Jie gali būti išgaunami iš augalų šaknų, lapų, stiebų, gėlių ar vaisių naudojant procesą, vadinamą distiliavimu. Eteriniai aliejai yra stiprūs, 100% natūralūs ir gali būti išgaunami iš augalų - levandų, kedrų, pelargonijų, ylang-ylang, apelsinų, cinamono lapų ir t.t. Tačiau eteriniai aliejai nėra sukurti žvakių gamybai. Prie aukštesnės temperatūros (daugiau nei 60 C) jie dega, taip pat jie greičiau išgaruoja lyginant su aromatiniais aliejais. Todėl gaminant žvakės labai svarbu pasirinkti tinkamą vašką ir atsižvelgti į jo lydimosi ir pilimo temperatūras. Aromatiniai aliejai – tai žmogaus sukurti kvapiųjų medžiagų junginiai naudojant skirtingus anglies, vandenilio ir deguonies derinius. Kuriant aromatinius aliejus galima sukurti daugialypes, sudėtingas, prabangias kvapų substancijas, kurių neįmanoma išgauti iš augalų, pvz. šokolado, vandenyno gaivos, įvairių uogų ir t.t.Taip pat kai kurios natūraliai išgaunamos medžiagos, tokios, kaip muskusas yra uždraustos išgauti natūraliu būdu, nes jų išgavimui naudojami banginių, elnių ar bebrų reprodukciniai organai. Aromatiniai aliejai turi griežtus reikalavimus atsižvelgiant į jų poveikį žmogui ir aplinkai, todėl labai svarbu rinktis kokybiškus kvapus, kuriuose nėra konservantų, parabenų, ftalatų. Kokybiškuose kvapiuosiuose aliejuose naudojami eteriniai aliejai, aliejai identški natūraliems ir žmogaus sukurti kvapai išgaunant tobulą kvapo kompoziciją. Aromatiniai aliejai turi savo paskirti. IFRA sertifikatai nurodo, kur jūsų pasirinkti aromatiniai aliejai gali būti naudojami ir koks rekomenduojamas dozavimas. Pasirinkę kokybiškus, specialiai žvakėms sukurtus aromatinius aliejus ne tik pasieksite trokštamą rezultatą – puikią kvapo sklaidą, bet ir galite būti tikri dėl jų saugumo.Kaip pasigaminti namų kvapą?
Tai labai paprasta. Išsirinkite jums patinkantį namų kvapo indą su kamšteliu. Įsigykite kvapų bazę ir eterinį ar aromatinį aliejų atsižvelgdami į savo kvapo kūrimo tikslą. Atskirame inde supilkite namų kvapų bazę ir pasirinktą kvapą atsižvelgdami į indo proporciją. Paprastai indelis neužpildomas sklidinai, todėl, pavyzdžiui, jei renkatės 100 ml indą, bendrai mišinio neturėtų būti daugiau kaip 90 ml. Sumaišykite namų kvapų bazę su pasirinktu kvapu šiomis proporcijomis : 75% namų kvapų bazė, 25% mėgstamas aromatas. Maišykite apie 2 minutes, kol pasirinktas aromatas visiškai susimaišys su baze. Tada supilkite mišinį į indą, įdėkite lazdeles ir mėgaukitės sukurtu aromatu. Rekomenduojame pradžiai įdėti 3-4 lazdeles. Po valandos apverskite lazdeles. Ilgainiui stovint, lazdelės gali pridulkėti ar prisisotinti aliejaus, todėl susilpnėjus kvapui, lazdeles pakeiskite naujomis. Nelieskite panaudotų lazdelių rankomis, tam naudokite popierinę servetėlę.Kokie kvapai tinka namų jaukumui?
Nėra jokių abejonių, jog namų kvapas – vienas svarbiausių jaukių namų atributų. Nėra nieko jaukiau nei grįžti į namus, kvepiančius švara ir šviežiai keptu pyragu ar ką tik išvirta kava, šviežiai luptais apelsinais ar kvepiančia gėlių puokšte. Tačiau yra ir daugybė kitų skirtingų būdų, kaip sukurti nepamirštamą namų kvapą. Išbandykite vaško tirpukus, kvepiančias žvakes, smilkalus, namų kvapus ir atraskite savo mėgstamiausią kvėpinimo būdą. Rinkitės kokybiškus eterinius aliejus, kurie ne tik kvėpina, bet ir valo orą, bei turi įvairių sveikatinimo savybių. Taip pat rinkitės aukštos kokybės aromatinius aliejus, sudėtingas kvapų kompozicijas, kurių neįmanoma išgauti iš eterinių aliejų. Kvapai sukelia prisiminimus, lemia Jūsų nuotaiką ir jausmus, todėl ekperimentuokite ir mėgaukitės šiltais vasaros prisiminimais su šviežio meliono aromatu, prisiminkite atostogas, įkvėpdami vandenyno gaivos, pasinerkite į prabangą, apsigaubdami ambros ir muskuso aromatais ar pasinerkite į vaikystės nostalgiją kartu su šviežiai mamos keptų sausainių aromatu.Kaip susikurti namų jaukumą?
Namų jaukumui sukurti pirmiausia reikalingas jaukumas Jūsų širdyse. Tam skirkite didžiausią dėmesį. Siekdami darnos ir jaukių akimirkų, pasitelkite savo fantaziją. Įsirenkite namuose kampelį, kuriame kiekvenam būtų smagu įsitaisyti su arbatos puodeliu ar įdomia knyga. Dekoruokite šią vietą mielomis detalėmis: pledais, pagalvėlėmis, keraminiais indais, žvakėmis, namų kvapais ar smilkalais. Idealiu aveju tai galėtų būti jauki vietelė prie lango, kad būtų suteikta galimybė stebėti besikeičiančią gamtą. Dekoruokite savo namus kuo daugiau gamtos motyvų: mediniais daiktais, šakelėmis, konkorėžiais, riešutais, rudeninių lapų puokštėmis ir t. t. Taip pat nepamirškite knygų, kurios suteiks Jūsų namams savito charakterio ir žavesio.Kaip tinkamai naudoti sojų vaško žvakes ?
1) Pirmą kartą uždegę žvakę, ją deginkite tol, kol žvakės paviršius išsilydys. Tai ypač svarbu, nes vaškas turi ,,atmintį". Jei pirmą kartą uždegus žvakę, ji išdegs tik centre, tai sekantį kartą uždegus žvakę, ji degs tuneliu gilyn, o kraštai taip ir liks neišdegę. 2) Žvakės aromatas stipriausiai jaučiamas žvakei šylant. 3) Prieš kiekvieną žvakės uždegimą, pakirpkite dagtį iki 0,5 cm. Per trumpai pakirpta dagtis gali vangiai degti, todėl nepakaks liepsnos vaškui išsilydyti. Vėliau žvakė gali pradėti degti tuneliu ir užgesti. Jei dagtis bus per ilga, žvakės liepsna bus per didelė, ji greitai tirpdys vašką ir degs ne taip stabiliai. Laikui vėgant, gali susidaryti suodžių, kurie užterš žvakės paviršių ir visą indą. 4) Nerekomenduojama žvakės deginti ilgiau nei 4 valandas, kad indas per daug neįkaistų ir nekiltų indo įskilimo pavojus. Patariama žvakę užgesinti, leisti jai atvėsti ir prieš uždegant vėl patrumpinti dagtį. 5) Kiekviena žvakė pagaminta rankomis, unikali, o jos sudedamosios dalys gali būti pasiskirsčiusios skirtingai. Dėl natūralių ingredientų sudėties, vaškas gali įgauti skirtingus atspalvius, o dėl temperatūrų kaitos, nevienodų transportavimo sąlygų, gali atsirasti oro tarpų, įtrūkimų, taip pat netolygus vaško pasiskirstymas.Tai – visiškai natūralus procesas naudojant sojų vaško žvakes.--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
UŽSAKYMAS IR PIRKIMAS
Kokius mokėjimo būdus priimate?
Atsiskaityti už prekes galite Jums patogiu būdu: banko pavedimu, internetu per tiesioginę savo banko elekroninę sistemą, per Paysera sistemą.Ar siūlote nuolaidas?
Taip, savo klientams siūlome nuolaidas. Elekroninėje parduotuvėje www.aurae.lt vykdome mažmeninę prekybą, tačiau, pirkdamas didesnius kiekius, klientas mato papildomas nuolaidos. Taip pat vykdome didmeninę prekybą individualiai pritaikant kainodarą atsižvelgiant į kliento krepšelį, lojalumą ir t. t.Ar turiu užsiregistruoti prieš apsiperkant?
Prieš apsiperkant mūsų el. parduotuvėje, registracija nėra būtina. Pirkimas galimas tiek su registracija, tiek ir be jos.Kaip pakeisti produktų kiekį savo krepšelyje?
Norėdami pakeisti prekių kiekį, eikite į ,,Prekių krepšelis" ir jame įveskite norimą prekių kiekį. Jei patvirtinote savo užsakymą, tačiau jo dar neapmokėjote ir norite pakoreguoti prekių kiekį, susisiekite su mumis el. paštu info@aurae.lt ir mes pakoreguosime Jūsų užsakymą.Kaip pakeisti siuntos adresą apsiperkant?
Norėdami pakoreguoti siuntos adresą jau po užsakymo patvirtinimo, susisiekite su mumis el. paštu info@aurae.lt ir mes pakoreguosime Jūsų užsakymo informaciją.Kur rasti išsamią užsakymo informaciją apsipirkus?
Visa informacija apie Jūsų užsakymą atsiunčiama el. paštu. Kiekvieną kartą, kai keičiamas užsakymo statusas – nuo užsakymo patvirtinimo, apmokėjimo iki siuntos išsiuntimo, – klientas apie tai yra informuojamas el. paštu. Taip pat visą informaciją galima rasti ir prisijungus prie savo paskyros, jeigu esate registruotas vartotojas, skiltyje ,,užsakymai".--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
PRISTATYMAS IR GRĄŽINIMAS
Kada galėčiau tikėtis gauti užsakymą?
Užsisakius siuntos pristatymo paslaugą per kurjerius, po apmokėjimo užsakymas (išskyrus žvakes) ruošiamas ir pristatomas per 1–2 d. d. Žvakės nesandėliuojamos ir yra gaminamos tik gavus užsakymą, todėl jų pristatymas ir gamyba gali užtrukti iki 7 d. Užsakant prekes per Lietuvos paštą, siuntimas gali užtrukti iki 7 kalendorinių dienų.Kur galiu rasti savo užsakymo numerį?
Informaciją apie Jūsų užsakymo statusą ir jo numerį mes Jums išsiunčiame el. paštu. Taip pat užsakymo numerį ir kitą informaciją galite matyti ir savo paskyroje, jei esate registruotas vartotojas.Ar galiu gražinti prekę ir atgauti pinigus?
Prekės gali būti grąžinamos vadovaujantis LR ūkio ministro 2001 m. birželio 29 d. įsakymu Nr. 217 „Dėl Daiktų grąžinimo ir keitimo taisyklių patvirtinimo“ patvirtintomis Daiktų grąžinimo ir keitimo taisyklėmis.Ar reikia mokėti už pristatymą?
Prekių pristatymas yra mokamas. Prekių pristatymo tarifai nustatyti atsižvelgiant į Jūsų pasirinktą siuntimo būdą.Ar grąžinimas yra mokamas?
Pirkėjas grąžinti prekes gali per kurjerių tarnybą, apmokėdamas už siuntimo išlaidas (išskyrus tuos atvejus, kai yra grąžinama nekokybiška prekė).